Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planszowy Weteran Nr 5
Autor Wiadomość
Bavarsky
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 21:02    [Cytuj]

No to teraz idę oblać wydanie Nr. 5! Piwo czeka :)

RAJ

Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 21:40    [Cytuj]

to ja dorzuce troche dziegciu do tych zachwytow :)
1) bardzo zly dobor zdjec
2) recenzje sa o wiele za dlugie... wrecz nie chce mi sie ich czytac...
http://www.gamesfanatic.pl
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 21:50    [Cytuj]

To nie czytaj.

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 22:05    [Cytuj]

Proszę o spokój. :idea:
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 22:11    [Cytuj]

Chciałem tylko powiedzieć, że nie ma obowiązku czytania Weterana :) .... jeszcze ;) .

RAJ

Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 22:13    [Cytuj]

Nico napisał/a:
To nie czytaj.

Ano niestety tak wlasnie robie. Dlatego tez nie wypowiadam sie o zawartosci merytorycznej.

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 22:40    [Cytuj]

Recenzja ma być rzetelna. Jak rozumiem Raju, na Gildii recenzje mają być krótkie? Czy zatem napisanie recenzji na 6 stron A4 to już będzie dłużyzna i nie zamieścisz?

RAJ

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 06:19    [Cytuj]

Zamiescic zamieszcze...
Tyle ze duzo mniej osob ja przeczyta w calosci i jeszcze nie bedzie znuzonych.
Do tego zeby recenzja byla rzetelna nie trzeba lac wody, ani tez przepisywac zasad. Rzetelnosc nie ma nic wspolnego z dlugoscia.

Recenzja to nie jest "wprowadzenie do gry" ani jej reklama. Recenzja to krotki (najlepiej) opis i ocena gry (wraz z krotkim uzasadniem). Absurdem jest zamieszczanie w recenzji szczegolowego opisu zasad.

3 standardowe strony A4 litego tekstu w Wordzie (Times NR, 12) to moim zdaniem absolutny sensowny max dla recenzji (a duzo lepiej by bylo jakby miala tylko 2 strony).
Nie oznacza to ze dluzsza recenzja jest zle napisana... moze byc nawet bardzo dobrze napisana. Tyle tylko ze jest za dluga.

A zanim zaczniecie wypowiadac swoje zdanie to uswiadomcie sobie jedno: w profesjonalnych czasopismach o grach komputerowych standardowe recenzje moga liczyc maksymalnie do 3000 znakow - czyli ok 1 strony A4.

clown
Tatuś

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 08:35    [Cytuj]

RAJ--->Wydaje mi się, iż nie rozumiesz koncepcji wydawania naszego czasopisma i chcesz je przyrównać do recenzji ( :?: ) na stronie planszówki gildia.
Cytat:
Recenzja to nie jest "wprowadzenie do gry" ani jej reklama. Recenzja to krotki (najlepiej) opis i ocena gry (wraz z krotkim uzasadniem).

Nigdzie nie jest napisane że recenzja ma być krótka. Chyba że bezkrytycznie uważasz, że wzorem do naśladowania są recenzje na stronie planszówki gildia, których ja w żadnym razie recenzjami bym nie nazwał - są to w najlepszym razie zajawki, mające zwrócić uwagę potencjalnym zainteresowanym. Może poza recenzją Combat Commandera, która mogła mnie zainteresować i zachęcić do kupna/zagrania.
Cytat:
Absurdem jest zamieszczanie w recenzji szczegolowego opisu zasad.

Absurdem jest nie wgłębianie się w mechanikę gry - mylisz pojęcia zdecydowanie. Planszowy Weteran jest czasopismem, a nie witryną internetową i tej zasadniczej różnicy nie pojmujesz. I ciężko Ci będzie to wytłumaczyć...
Cytat:
A zanim zaczniecie wypowiadac swoje zdanie to uswiadomcie sobie jedno: w profesjonalnych czasopismach o grach komputerowych standardowe recenzje moga liczyc maksymalnie do 3000 znakow - czyli ok 1 strony A4.

Porównanie gier komputerowych do planszowych jest wyjątkowo nietrafne - no ale jak nie kijem go, to pałką.
Odnoszę wrażenie, że z powodu osobistych animozji do niektórych ludzi związanych z czasopismem szukasz po prostu przysłowiowej dziury w całym. Stąd Twój autorytatywny ton...ale może to cecha charakteru, a może jakieś nieleczone kompleksy...
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Teufel
Korvettenkapitän
schwerer Kreuzer Prinz Eugen

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 08:50    [Cytuj]

Ja się cieszę długimi recenzjami, wole 5 dłuższych od 10 krótkich, przynajmniej autor dogłębnie przedstawi problematykę gry a nie napisze "po łebkach". W końcu Weteran nie wychodzi co tydzień...

Once a Marine, always a Marine
[Profil] [PM] [E-mail]

RAJ

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 09:08    [Cytuj]

clown napisał/a:
Odnoszę wrażenie, że z powodu osobistych animozji do niektórych ludzi związanych z czasopismem szukasz po prostu przysłowiowej dziury w całym. Stąd Twój autorytatywny ton...ale może to cecha charakteru, a może jakieś nieleczone kompleksy...

:shock: :lol: :lol:

Bavarsky
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 10:15    [Cytuj]

Nie no super się czytało!

Zajebiaszczy ten numer 5!

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 10:35    [Cytuj]

Cytat:
Recenzja to nie jest "wprowadzenie do gry" ani jej reklama. Recenzja to krotki (najlepiej) opis i ocena gry (wraz z krotkim uzasadniem). Absurdem jest zamieszczanie w recenzji szczegolowego opisu zasad.

3 standardowe strony A4 litego tekstu w Wordzie (Times NR, 12) to moim zdaniem absolutny sensowny max dla recenzji (a duzo lepiej by bylo jakby miala tylko 2 strony).
Nie oznacza to ze dluzsza recenzja jest zle napisana... moze byc nawet bardzo dobrze napisana. Tyle tylko ze jest za dluga.

Dla mnie "ślizganie" się po zagadnieniach jest w istocie reklamą. Recenzować oznacza wyrażać opinię, a opinii nie da się wyrazić bez analizy zagadnienia. Skoro wiec coś opiniuję to uważam, że czytelnik ma prawo zapoznać się z moja analizą na podstawie której doszedłem do takich a nie innych wniosków.

Cytat:

No cóż wyjąłem sobie stary numer pewnego profesjonalnego czasopisma. Numer pochodzi jeszcze z lat 90-tych. Są tam recenzje na temat Starcrafta, HPS Charków 1942, Warcratfa i każda ma co najmniej 3-4 stron. Charków recenzował Dariusz Berger Góralski. Chcesz powiedzieć, ż enie potrafi tego robić? A może to co dla Ciebie jest profesjonalne, to w rzeczywistości jakaś chałtura?

kamil

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 11:39    [Cytuj]

clown napisał/a:
Skoro mamy juz winnego opóźnienia :) (Nikuś :twisted: ) to proszę o nadsyłanie recenzji do numeru szóstego :wink: Nico obiecał nie opóźniać prac przy nowym numerze :mrgreen:

Nie no nie może tak być wine za opóznienie biore na siebie Ja :oops: DTP-owiec :mrgreen:
[Profil] [PM] [E-mail]

kamil

Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 11:47    [Cytuj]

RAJ napisał/a:
to ja dorzuce troche dziegciu do tych zachwytow :)
1) bardzo zly dobor zdjec
2) recenzje sa o wiele za dlugie... wrecz nie chce mi sie ich czytac...

Co do doboru zdjęć musisz sobie zdawać sprawę z tego że jest to pismo robione przez entuzjastów amatorów którzy nie maja w dyspozycji całej bazy zdjęć a jedynie to co autorzy artykułów sami pstrykną lub to co można znaleźć na necie. Generalnie tak krawiec kraje jak mu materii staje:)
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]