Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Profes vs Archanioł HPS
Autor Wiadomość
profes79
[Usunięty]

Wysłany: 13 Marzec 2008, 08:27   Profes vs Archanioł HPS [Cytuj]

Rozpoczęliśmy rozgrywkę kampanijną, 14 października z doborem własnym rozstawienia początkowego (tj. z wybraniem taktyki początkowej i sposobu koncentracji wojsk). Tu pojawi się relacja z rozgrywki, chociaz warunki pogodowe są takie że jak mgła się podniesie może być surprise dla obu stron ;]

Anders
Epibates

Wysłany: 13 Marzec 2008, 09:13    [Cytuj]

Jakże to: kampanijna rozgrywka zaczyna się 14 X?

profes79
[Usunięty]

Wysłany: 13 Marzec 2008, 09:30    [Cytuj]

Tak, ponieważ zaczyna się od decyzji przedbitewnych i zgodnie z tymi decyzjami następuje początkowe rostawienie. Ja np. Miałem do dyspozycji koncentracje pod Auerstedt (defensywne), koncentrację pod Jeną (ofensywne) i koncentrację mniej więcej w środku (koncentrujące całość sił).

Oprócz tego w kampanii są rozgrywki "duże" w jednym scenariuszu trwającym po ponad 500 etapów, ale grałem to z Anomanderem - straszna mordęga.

Andersie - a może i my pukniemy jakąś małą kampanię w Civil War? Przypomnij mi na priv jak możesz co posiadasz z HPS.

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 21 Marzec 2008, 23:46    [Cytuj]

Profes tak sie przestraszył Cesarza, że postanowił zrobić od razu 4 turki aby się oderwać od wojsk francuskich :) Czekam i czekam na turkę a tu nic :)

Bavarsky
[Usunięty]

Wysłany: 22 Marzec 2008, 19:19    [Cytuj]

Ja z Archaniołem gram właśnie w Jene :) I pod Saalfeld dostałem takie wciry że szkoda gadać :) Praktycznie cała moja awangarda przestała istnieć !

Ale masakra :) Piekielna brygada kawalerii Lasalle robi moim Prusakom z dupy filety a baony piechoty Francuskiej sobie te filety smażą...

Teraz jedyny ratunek w mojej operacji „Sonnenwende”...

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwiecień 2008, 13:04    [Cytuj]

Profes! Gdzie turka!!

profes79
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwiecień 2008, 13:14    [Cytuj]

Robi sie :)
Ja mam audyt w poniedziałek, nie ma czasu ruszac masami wojska po 120 tysiecy (zwlaszcza ze sa strasznie niewygodnie posytuowani i spedzam nad jednym etapem tyle czasu co nad polowa scenariusza w Atlante).
Zreszta Andy cierpliwie czeka na DoR :P

Cos ci postaram sie wyslac przed weekendem.

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwiecień 2008, 13:15    [Cytuj]

Niech Ci będzie :P

profes79
[Usunięty]

Wysłany: 11 Maj 2008, 18:03    [Cytuj]

NIestety poniewaz padl nam plik doszlismy do wniosku ze gra w Napoleonic Wars w naszym wykonaniu jest oblozona klatwa :) W zwiazku z tym wrocilismy do starej dobrej Wojny Secesyjnej.

Edit:
Jeszcze ani jednej gry z czasow Napoleonskich nie dogralismy do konca a staramy sie :)

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 11 Maj 2008, 18:05    [Cytuj]

Prawda :)

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 11 Maj 2008, 18:16    [Cytuj]

Znaczy do kolejnej bezsensownej dlubaniny. Ostatnio przegladalem HPSa wojne w Meksysku. Skala kompanijna :mrgreen: ... dawno się tak nie ubawiłem. Kolejny gniot, no ale nadal liczę, że kiedyś wydadzą porządnę grę w skali brygadowej do bitew WS.

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 11 Maj 2008, 21:09    [Cytuj]

No jakiś czas temu się przymierzali. Z jakiś przyczyn z projektu zrezygnowano.

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 11 Maj 2008, 21:13    [Cytuj]

Archanioł napisał/a:
No jakiś czas temu się przymierzali. Z jakiś przyczyn z projektu zrezygnowano.

Za łatwo i przyjemnie by się grało? No chyba dlatego...

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 11 Maj 2008, 21:16    [Cytuj]

Nie wiem dlaczego. Wiem, że przymierzano się zrobić całą Peninsulę w skali brygadowej. Myślę, że niektórych rzeczy jednak w skali brygadowej na kompie nie oddasz tak dokładnie jak w klasycznej planszówce. No i pozostaje kwestia AI :)

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 11 Maj 2008, 21:19    [Cytuj]

Oczywiście, że w skali regimentowej nie odda się takie braku realizmu jak w skali brygadowej :P . Ot Johnston lata i wydaje rozkazy regimentom.....szkoda tylko, że w bitwie pod Seven Pines nie wiedział, gdzie są jego dywizje, a co dopiero jakieś regimenty czy baterie, które w grze beztrosko sobie gracz przesuwa poprzez łączność satelitarna i mapę.

Komputer to zajebisty pomocnik, TAKIE zajebiste gry z skomplikowanym dowodzeniem można by zrobić (czytaj realistyczne). Niestety, autorzy gier wolą robić bzdurne gierki, szkoda.

[ ODPOWIEDZ ]