Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Napoleon`s Triumph - The Battle of Austerlitz (SG)
Autor Wiadomość
Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 16 Lipiec 2013, 17:18    [Cytuj]

Na środę ustawiłwm się już z Cezarym na GoG :)

clown
Tatuś

Wysłany: 16 Lipiec 2013, 18:58    [Cytuj]

Kurcze ja jutro futbol mam na 20tą i zapomniałem :( to zagrajcie NT, a GoG mogę zacząć od 22giej.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 16 Lipiec 2013, 19:51    [Cytuj]

No dobra. Gramy Gabryś?

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lipiec 2013, 23:03    [Cytuj]

Gramy, gramy :) Sorrki - grałem w Lord of Waterdeep i w AGoT :)

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lipiec 2013, 22:26    [Cytuj]

Dzięki uprzejmości Igora i zapominalstwie ( ;) ) Czarka (mam nadzieję, że piłkarsko wioeczór był udany) zagraliśmy kolejną rozgrywkę. Mam wrażenie, że obaj będziemy zgodni co do tego, że była ciekawsza niż pierwsza, gdzie Igor cierpliwie i niemiłosiernie mnie obił :) Dużo wrażeń, ciekawe plany - kwintesencja gry wojennej - a sama gra genialna - nie mogę doczekać się GoG-a :)

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 17 Lipiec 2013, 22:34    [Cytuj]

Tym razem zasłużenie wygrał Gabryś. Bardzo sprawnie i świadomie manewrował swoimi koalicyjnymi korpusami. Ja - grając wojskami francuskimi przyjąłem sobie założenie, że posiłki wprowadzę bardzo szybko i rzucę się na gwiazdki :)
Gwiazdki co prawda udało mi się zdobyć ale 3 tury przed końcem Garbyś dojechał z moim wskaźnikiem morale do zera.... Skubał mnie w centrum i doskubał się do wyrwy w mojej linii i poszło szybko. Zagapiłem się i przy obronie szerokiej krawędzi wystawiłem do obrony tylko jedną jednostkę... Aż się dziwię, że Cesarz nie kazał mnie stracić... ;)

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lipiec 2013, 22:37    [Cytuj]

Bardzo dziękuję za naukę - Twoje uwagi były bardzo cenne. W przyszłym tygodniu powinno udać się zagrać i GoG-a i NT :)

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 18 Lipiec 2013, 00:07    [Cytuj]

A ja tymczasem popełniłem recenzję.
http://kptbomba.com/2013/...-simmons-games/

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lipiec 2013, 06:50    [Cytuj]

Kpt. Bomba napisał/a:
A ja tymczasem popełniłem recenzję.
http://kptbomba.com/2013/...-simmons-games/

Bardzo ciekawa - pozwoliłem sobie dodać komentarz :)

clown
Tatuś

Wysłany: 18 Lipiec 2013, 06:55    [Cytuj]

Ta, wieczór piłkarsko udany, ale potem Andrzej mnie niemiłosiernie sprał pod Gettysburgiem :P
Recenzja na plus - krótka, treściwa i chwytająca esencję tej znakomitej gry.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lipiec 2013, 06:56    [Cytuj]

Konfederatami? Hmm... coś za często południowcy wygrywają.

clown
Tatuś

Wysłany: 18 Lipiec 2013, 07:00    [Cytuj]

No na razie jest 4:1 dla nich. Z tym, że nic nie ujmując Andrzejowi, parę rzeczy wskazałem szkoleniowo, żeby ich nie robił :) więc raczej na razie nie traktowałbym tych wyników jako wykładnię balansu gry.
[Profil] [PM]

adalbert

Wysłany: 18 Lipiec 2013, 08:14    [Cytuj]

Polecam wypróbowanie scenariusza dwudniowego, który osobiście wolę od podstawowego: więcej mozliwości, mniej "growości" (powiedziałbym, że dłużej faktycznie dowodzisz).

Odnośnie do historyczności, to wydaje mi sie, że w mapie jest ona zawarta na sposób symulacyjny, natomiast np. Liechtenstein/Murat mogą być bez kawalerii, Konstanty bez gwardii, kawalerii itp. , co można chyba nazwać nie do końca konsekwentnym podejściem "euro" (kiedyś słuchałem sobie taką audycję z Knizią o tym, jak tworzył Tygrys i Eufrat/ o różnych podejściach do tworzenia gier - stosował chyba inne nazewnictwo, ale biorę analogię). Takie luźne prezmyslenie.

Mapa nie zachęca też do ataku St Hillaira i Vandamma na Wzgórza Prackie w pierwszych godzinach bitwy - przynamniej tak mi sie wydaje.
[Profil] [PM]

Anders
Epibates

Wysłany: 18 Lipiec 2013, 10:51    [Cytuj]

Cóż, Czarek pozwolił mi wycofać się z ataku ze względu na nieznajomość zasad wycofania się - to chyba była największa "podpowiedź".

clown
Tatuś

Wysłany: 18 Lipiec 2013, 11:48    [Cytuj]

No ale to wycofanie się było w kluczowym miejscu, bo na Wzgórzu Culpa :) gdybyś zaatakował jak chciałeś, cała jednostka poszłaby do piachu i o zajęciu gwiazdki mógłbyś pomarzyć z uwagi na związanie reszty oddziałów ogniem.
To plus wskazanie jakie oddziały artylerii trzeba "strącać", co pomogło Ci wygrać starcie z Reynoldsem :)
Generalnie następne partie trzeba grać bez podpowiedzi już na maksa, bo nie wiadomo do końca jak jest z tą Unią. Niby ma trudno, ale to raczej kwestia doświadczenia. W sumie nawet jak przespałem się z wrażeniami z rozgrywki, to pomimo słabego układu posiłków, można było walczyć o zwycięstwo.
[Profil] [PM]

[ ODPOWIEDZ ]