Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[WB95] Bagration 1944
Autor Wiadomość
Gonzo
chorąży marynarki

Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 07:28   [WB95] Bagration 1944 [Cytuj]

Temat do pogaduszek o tej grze :)

Wielu nada mile wspomina tą gre i chętnie w nią gra. Ostatnio z okazji wydania przez TiS gry Warszawa 1944 ludzie przypomnieli sobie o tej pozycji.
[Profil] [PM] [E-mail]

Gonzo
chorąży marynarki

Wysłany: 20 Wrzesień 2007, 13:19    [Cytuj]

Coś nic nie piszecie więc może ja zaczne :P

Z tego co pamiętam wyszły do Bagrationu 2 dodatki w Dragonach 1/99 i 3/99.

Gra się w tą gre raczej miło i przyjemnie (niedawno raz grałem :razz: jeszcze sam ze sobą :mrgreen: ). Nie ma zabardzo zróżnicowanego terenu. Na początku nie ma ustystematyzowanego frontu.

Rosjanie wychodzą z krawędzi planszy a niemcy są ustawieni na lini Ostrów mazowiecki - Wyszków - Radzymin - Wołomin - Warszawa a także za wisłą. Krwawe jatki zaczynają się raczej jak Rosjanie podchodzą pod Wołomin a Niemcy wypuszczają z Warszawy swoje dywizje pancerne (3 i 5 SS i DPanc Herman Goring).
Na północy wykurzyć niemców z Ostrowa mazowieckiego i gonić pod Radzymin , Wołomin raczje łatwo. Polacy swoim tempem poruszają się wzdłuż Wisły :)

Wzniosłem się tym postem na wyżyny swojej growej wiedzy :razz:
[Profil] [PM] [E-mail]

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 20 Wrzesień 2007, 16:08    [Cytuj]

Mapa jest do bani, są złe odległości i jeszcze nie taka sieć dróg. Złe miejsca wchodzenia poszczególnych armii radzieckich, fatalne braki jeśli idzie o skład wojsk. Grało się miło ale to raczej luźna wariacja na temat gry a nie historyczna bitwa.

clown
Tatuś

Wysłany: 20 Wrzesień 2007, 21:50    [Cytuj]

Wariacja czyli że można zwariować grając w tą grę :D
[Profil] [PM]

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 20 Wrzesień 2007, 22:02    [Cytuj]

Można, zwłaszcza, że rzadko osiąga się stosunki wyższe niż 3/1 (może kilka razy w grze i to głównie gracz dowodzący ACz).

clown
Tatuś

Wysłany: 20 Wrzesień 2007, 22:03    [Cytuj]

Stosunki 3/1 to niemiła perspektywa :) osobiscie wolę 1/1 :twisted:
[Profil] [PM]

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 20 Wrzesień 2007, 22:14    [Cytuj]

Głodnemu chleb na mysli ? :mrgreen:

Gladky
bosman
ORP Gryf

Wysłany: 20 Wrzesień 2007, 22:50    [Cytuj]

A ja to jednak mam jakiś sentyment do tej gry.

Chyba miło ją wspominam jeszcze z czasów podstawówki, była wtedy taka prosta i szybka i łatwo w nią było zagrać.
[Profil] [PM] [WWW]

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 21 Wrzesień 2007, 00:55    [Cytuj]

Ja nie mówię, ze źle się grało. Gra była po prostu mocno ahistoryczna :)

PzKpfw II
7 Brygada Kawalerii Narodowej

Wysłany: 5 Listopad 2009, 20:43    [Cytuj]

To prawda,ale grało się świetnie,rewelacyjnie dynamiczna rozgrywka,dramaturgia,coś czego współczesne polskie heksówki nie oferują.Granie 2A pancerną to prawdziwe wyzwanie.No i ta przestrzeń operacyjna,której brakuje w następcy.Ja bardzo miło wspominam tą grę.Mam ją do tej pory i z chęcią gram,oczywiście ze wszystkimi poprawkami i uzupełnieniami,które troszkę ją poprawiają mimo wszystko.
[Profil] [PM]

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 5 Listopad 2009, 21:21    [Cytuj]

Grało się dobrze. Ale niestety, jak dla mnie, bez zmiany mechaniki gra zatraciła swe walory.

Darth Stalin
[Usunięty]

Wysłany: 6 Listopad 2009, 14:10    [Cytuj]

Nie tak dawno wyszła w TiS-ie nowa edycja Bagrationa, z nową mapą i nowym zestaweem jednostek. mam to gdzieś w szufladzie, ale nawet nie wycinałem i nie rozkładałem, więc się nie wypowiadam.

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 6 Listopad 2009, 14:15    [Cytuj]

No było coś takiego.

Dżenesh

Wysłany: 6 Listopad 2009, 14:27    [Cytuj]

Ja grałem z Marsjaninem w nową edycję. I jakoś nie zauważyłem by brakowało "przestrzeni operacyjnej"
"Bardzo innowacyjny system podatkowy. Będzie on dramatycznie prosty dla użytkownika, i dla pracodawcy, i dla pracownika. Natomiast jest on dość skomplikowany, by wyjaśnić, o co w nim chodzi". Joanna Mucha na konwencji PO
[Profil] [PM]

Darth Simba
[Usunięty]

Wysłany: 6 Listopad 2009, 14:37    [Cytuj]

W nowej edycji mapa jest mocno "zmodernizowana", podobnie jak żetony wojsk. I gra się bardzo fajnie, szczególnie kombinując, jak naciągnąć kołdrę, która wszędzie za krótka...

Chyba łatwiej mają Rosjanie, szczególnie ci z 8AGw. i 69 A. bo przeprawa przez Wisłę nie jest aż tak bardzo trudna, szczególnie że są tu tylko dwie dywizje niemieckie, a miejsc do forsowania można wybrać sporo :) Co innego 2 APanc., ta ma spore problemy z podejściem pod Warszawę, chyba że Niemcy popełnią błędy w ustawieniu. Dopiero podejście 1 AWP daje możliwość przełamania linii obrony Niemców. No i jak wejdą ze wschodu kolejne armie, to wtedy można się bawić w wojowanie.

Niemcy też muszą kombinować, bo ja się zbyt zaangażują pod Siedlcami, to mogą zostać odcięci od Warszawy. No i skutecznie osłaniać się od południa wzdłuż Wisły. Chyba najlepiej cofać się w stonę Warszawy, szarpiąc nadciągających Rosjan, i korzystając z umocnień na przedpolu Pragi, bić przeciwnika.

[ ODPOWIEDZ ]