Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Farmerzy przeciwko Imperium: II Wojna Burska 1899-1902
Autor Wiadomość
Piotr
Grossadmiral
S.M.S. Graudenz

Wysłany: 13 Październik 2014, 07:12    [Cytuj]

Sławek, zrób okładkę w wersji jaka sobie wymyślisz.
Na forum będziesz miał festiwal pomysłów. :mrgreen:

leliwa
Keleustes
Pułkownik pospolitaków lubelskich

Wysłany: 13 Październik 2014, 07:58    [Cytuj]

Zouave napisał/a:
Anomander Rake napisał/a:
Czytelniejsza była okładka bez mapy - mapa tutaj niewiele wnosi, a tylko zamazuje okładkę. Lepiej też wyglądały główne postaci w romboidalnym ułożeniu. Ponadto zmiana królowej na jakiegoś tam premiera mało szczęśliwa. Raz, że mało kto zna gościa, a dwa, że królowa, zwłaszcza w poprzednim układzie, gdzie była postacią centralną (na górze i w środku), symbolizowała pewną epokę, a reszta osób robiła za głównych zaangażowanych/rozgrywających danej strony.

No proszę. Anomander dokładnie odczytał moje intencje z Królową pośrodku.

Tylko tyle, ze ten jakiś premier to ówczesny premier rządu Jej Królewskiej Mości, który na pewno odpowiada za wydarzenia w Afryce Południowej w latach 1899-1902.

Na pewno odpowiada, ale jest mniej rozpoznawalny dla szerokiej publiczności niż Queen Victoria i dlatego ona powinna zostać. Również ze względu na godność.
And it's room for the bonnets of Bonny Dundee!
Stara piosenka jakobicka w wersji Waltera Scotta
[Profil] [PM] [E-mail]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 13 Październik 2014, 08:31    [Cytuj]

Piotr napisał/a:
Sławek, zrób okładkę w wersji jaka sobie wymyślisz.
Na forum będziesz miał festiwal pomysłów. :mrgreen:

Wiem o tym, ale nie zawadzi zapytać o zdanie. Ważne zresztą, ze mapa ładnie wyszła.
Poza tym pudło z mapą ma jedną fatalną wadę: nie da się robić tych pudeł wg jednego wzorca, bo nie będą rozpoznawalne.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

leliwa
Keleustes
Pułkownik pospolitaków lubelskich

Wysłany: 13 Październik 2014, 11:46    [Cytuj]

Ponieważ pudlo z mapą jest dość oryginalne to i inne pudła z innymi mapami też, jak myślę będą oryginalne i rozpoznawalne. Byle mapy miały podobną kolorystykę wziętą z XIX-wiecznej kartografii.
Mapa to dobry pomysł tylko dobrze trzeba z nią skontrastować tekst.
And it's room for the bonnets of Bonny Dundee!
Stara piosenka jakobicka w wersji Waltera Scotta
[Profil] [PM] [E-mail]

Raubritter

Wysłany: 13 Październik 2014, 20:09    [Cytuj]

Gratulacje! Interesujący pomysł, kilka gier, o różnej skali, w jednym pudełku. Szczególnie ciekawe, że niczym Feniks z popiołów wstaje po latach projekt Krzyśka. Myślałem, że już dawno porzucony :-)

Jedna sugestia - unikajcie tych fikuśnie pokręconych czcionek. Priorytetem powinna być czytelność. Zgadzam się, że czcionka bezszeryfowa wyglądałaby zbyt nowocześnie, ale są alternatywy. Np. Garamond jest czcionką łączącą wysoką czytelność i lekko archaiczny wygląd.
Czy coś byś przeciw miała?
[Profil] [PM] [E-mail]

Samuel
Premier-maître

Wysłany: 14 Październik 2014, 20:41    [Cytuj]

Bardzo ciekawy projekt, bardzo chętnie zapoznałbym się z nim bliżej :smile:
Loved I not Honour more.
[Profil] [PM] [E-mail]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 14 Październik 2014, 23:28    [Cytuj]

Jeśli interesuje Cię część strategiczna, to trzeba indagować Pędraka.

Gdyby Cię interesowała część taktyczna, chętnie odpowiem na każde pytanie.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Samuel
Premier-maître

Wysłany: 15 Październik 2014, 20:52    [Cytuj]

Jestem wielbicielem point-to-point i CDG, ale - jak wiesz - nie stronię od heksowych taktyk, sam nawet zrobiłem parę, tyle, że w tej dziedzinie preferuję raczej rozwiązania szybkie, łatwe i przyjemne :wink: Myślę, że z miłą chęcią poznałbym oba wymiary wojny burskiej, ale raczej poprzez rozgrywkę. :smile:
Loved I not Honour more.
[Profil] [PM] [E-mail]

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 15 Październik 2014, 22:13    [Cytuj]

Krzysiek będzie w Krakowie więc będzie okazja do podyskutowania o grze

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 15 Październik 2014, 22:39    [Cytuj]

Mnie za to nie będzie w Krakowie, a mam gotowa do druku prawie gotową mapę.
Jeśli chodzi o moją część gry, to kiedyś na pewno przywiozę i mapę i żetony.

Jeśli chodzi o rozwiązania, to staram się bardziej oddawać realizm aniżeli robić coś lekkiego i łatwego. Jeśli chodzi o przyjemność, to każdy ma swoje widzimisia-widziwamsia.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

Leo

Wysłany: 16 Październik 2014, 19:43    [Cytuj]

Testowałem swego czasu grę Krzyśka i bardzo mi się podobała. Trzymam kciuki, żeby projekt się udał!
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 2 Listopad 2014, 20:38    [Cytuj]

Dzięki za kciuki, na pewno się uda.

Mapa do części strategicznej wymaga w zasadzie poprawek estetycznych (Krzychu sygnalizował problemy z ostrością kolorów, przy czym trzeba brać pod uwagę, ze jego wydruk nie był tzw. proofem (wydrukiem próbnym przed drukiem końcowym - kolory drukowane w drukarniach cyfrowych różnią się często od tego, co widzę na monitorze, poz tym niejednokrotnie się przewiozłem (na monitorze ładnie mi się kolorki odcinały w realu były prawie nie do odróżnienia). Więc ewentualne poprawki będę dopiero po wydruku próbnym - wtedy się zorientuję czy rzeczywiście trzeba zmieniać. Poza tym to, co dla jednego jest za ostre, dla drugiego jest w sam raz. Co do mapy stanowiącej podkład bałem się, że będzie zbyt nadziubdziane, okazuje się, ze nie, tylko że jest podobno za jaskrawa. Nad tym też popracujemy.

Adaś robi karty. Znalazłem sporo tekstów na nie (praktycznie chyba każda karta będzie miała swój "prywatny" tekst, zdjęcia się będą powtarzały.
Przykro mi, ale teksty na kartach będą wyłącznie po angielsku. Jedynie sugeruję (tu decyzję podejmuje Krzychu), by w polskiej wersji instrukcji je przełożyć i zrobić coś a la komentarz historyczny do tekstu (podobne komentarze są zdaje się w Twillight Struggle).

Żetony w wersji próbnej są chyba gotowe (robi je Adaś).
Zostaje zrobienie reszty pudła (ścianki - nie pamiętam, czy mam przełożony tekst na nie - czyli notki biograficzne trzech dowódców walczących w tej wojnie) no i tył pudła, który - identycznie jak w grze krymskiej - będzie przedstawiał fragmenty elementów gry (mapy, żetony, karty). Ten element powstanie na samiuśkim końcu, jak będą ostateczne wersje kart, map i żetonów.

Zostaje moja część gry (dwie bitewki, tj. nad rzeką Modder i o wzgórze Magersfonteinkop) nad którą intensywnie pracuję.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 4 Listopad 2014, 13:22    [Cytuj]

Przykłady kart.

karta16.jpg
Plik ściągnięto 1956 raz(y) 105,22 KB

karta8.jpg
Plik ściągnięto 1956 raz(y) 104,98 KB

karta2.jpg
Plik ściągnięto 1955 raz(y) 99,34 KB

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

nexus6
Quartier-maître de 2me classe

Wysłany: 4 Listopad 2014, 17:23    [Cytuj]

Okropne kolory w kółkach z cyframi. A tak w ogóle to o co chodzi z tymi kartami - są jakieś cytaty, ale nie wiadomo jakie mają działanie.
[Profil] [PM] [E-mail]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 4 Listopad 2014, 17:24    [Cytuj]

Cytaty nie mają żadnego działania. Są tylko tłem historycznym, podobnie jak fotografia.
Działają wyłącznie znaczki w kółkach plus kolor obwódki karty.

Jak to działa, to się musi wypowiedzieć Pędrak.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

[ ODPOWIEDZ ]