Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Waterloo 1815: Fallen Eagles (Hexasim)
Autor Wiadomość
clown
Tatuś

Wysłany: 22 Lipiec 2014, 10:08   Waterloo 1815: Fallen Eagles (Hexasim) [Cytuj]

Zaczyna się szał okołowaterloowski:
http://www.hexasim.com/98...len-Eagles.html
Tym razem Hexasim. 400 żetonów, heks to 200 metrów terenu, etap to godzina gry. Ja pewnie kupię, bo będzie dobra okazja do porównania z czworaczkami o kampanii 1815 Zuckera, która ukaże się w przyszłym roku. Na pierwszy rzut oka projekt wydaje się ciekawy - uwaga ma skupić się na morale, atrycji i zaangażowaniu jednostek, a nie szczegółach taktycznych, które są w stanie zabić rozgrywkę. Formacje mają słuchać rozkazów, a moment końca tury nie jest do końca pewny.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

clown
Tatuś

Wysłany: 24 Sierpień 2014, 09:35    [Cytuj]

I próbka żetonów:
http://boardgamegeek.com/...5-fallen-eagles
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 24 Sierpień 2014, 09:45    [Cytuj]

Ciekawy projekt. ZOC jednostek silnych ma się różnić od ZOC jednostki słabej. Ciekawe jak to będzie wyglądać w praniu?

Autor wydał już wcześniej dwie gry. Ostatnia (La Bataille de Paris 1814 wydana w VV) zbiera nawet całkiem dobre recenzje.

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 24 Sierpień 2014, 09:46    [Cytuj]

Biorąc pod uwagę francuskie "wyrafinowanie" owego okresu, to faktycznie nie m sensu skupiać się na niepotrzebnych szczegółach.

Poza tym chciałem zauważyć, że to gra taktyczna.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

clown
Tatuś

Wysłany: 24 Sierpień 2014, 10:17    [Cytuj]

Taktyczna :) ale skala dobra :) nie za dużo, nie za mało, chociaż brygadową bym widział nieco lepiej (przy założeniu, że gra rozpoczyna się wcześniej niż historyczna bitwa), ale tej na pewno i tak się przyjrzę/zagram/kupię (niepotrzebne skreślić).
Z tym ZOC'em może być ciekawie. Lubię gry z niecodziennymi pomysłami.
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 24 Sierpień 2014, 12:15    [Cytuj]

Taki niecodzienny pomysł miała pierwsza wersja Kraśnika (2007 rok); trzy rodzaje stref kontroli (zerowa, ograniczona i pełna), skutki uzależnione od siły czy też liczebności.
Ciekawe, kto dojedzie do takich pomysłów ze strefą, jakie są w Krwawych Stepach.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

clown
Tatuś

Wysłany: 24 Sierpień 2014, 18:10    [Cytuj]

Tutaj też chyba będzie to tak uzależnione, chociaż ja jeszcze typuję poziom morale. W sumie miałby to sens.
A o Krym się nie martw - zaraz ktoś skopiuje i będzie lansował pomysł jako oryginalny :P
[Profil] [PM]

[ ODPOWIEDZ ]