Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Race to Berlin (Wyścig do Berlina)
Autor Wiadomość
Raubritter

Wysłany: 13 Październik 2015, 21:56    [Cytuj]

Na tym forum też pogratuluję :-) Życzę sukcesu sprzedażowego i kolejnych wydanych gier.
Czy coś byś przeciw miała?
[Profil] [PM] [E-mail]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 14 Październik 2015, 06:36    [Cytuj]

Chrabąszcz Maj. napisał/a:
Na froncie pudła w tytule wyraźnie widoczny jest rok 1945.

Ja tam widzę 2015 :P

Na poważnie na zdjęciu słabo widać, a Mikołaj zaczął kolejną szarżę, jak to kirasjer Imperatora.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Aldarus

Wysłany: 14 Październik 2015, 22:08    [Cytuj]

Gratuluję :)

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 15 Październik 2015, 13:07    [Cytuj]

Chrabąszcz Maj. napisał/a:
Nico napisał/a:
Powinna byc data 1945 w tytule. Inaczje ktos pomysli, ze to ten Race to Berlin po zasilki socjalne ktory obecnie sie odbywa :mrgreen:

Chyba czas Mikołaju zainwestować w okulary:)
Na froncie pudła w tytule wyraźnie widoczny jest rok 1945.

Patrzylem na miniaturke :mrgreen: , jest choc male:P

No to szarzujemy! Gratuluje:)

adalbert

Wysłany: 5 Listopad 2015, 13:27    [Cytuj]

No, dobra. Proszę o przetłumaczenie z polskiego na nasze:
Bronię się i mam bloczek powiedzmy trójkowy na atakowanym polu. Jeżeli już są 3 moje kostki w obszarze, to w walce liczę wartość tego bloczka, czy nie?
Czy obszary sąsiadujące po skosie (np 15 i 17) uważa się za sąsiednie (zakładam, że nie)?
[Profil] [PM]

Chrabąszcz Maj.

Wysłany: 6 Listopad 2015, 19:24    [Cytuj]

"Ponadto bloczki logistyki mogą być albo aktywne, czyli takie, które nie zostały całkowicie wypełnione kostkami akcji, albo zużyte, czyli takie, które znajdują się poza planszą (w wyniku wykonania akcji zdjęcia bloczka logistyki lub w wyniku braku możliwości wykonania odwrotu z obszaru z bloczkiem logistyki) czy też znajdują się na planszy odwrócone dołem do niej ścianką z cyfrą i nie mogą być użyte do wykonywania jakichkolwiek akcji danego gracza. Przykład bloczków aktywnych: bloczek logistyki z cyfrą 3 posiada przy sobie dwie kostki akcji; bloczek logistyki z cyfrą 2 bez żadnej kostki akcji; bloczek logistyki z cyfrą 5 posiada przy sobie jedną kostkę akcji). Przykład bloczków zużytych: dołożenie kostki akcji do bloczka logistyki z cyfrą 4, który posiada już trzy kostki akcji, powoduje jego wyczerpanie."

Obrona także nie jest możliwa takim bloczkiem.

Po skosie obszary nie sąsiadują ze sobą.
[Profil] [PM] [E-mail]

adalbert

Wysłany: 9 Listopad 2015, 10:35    [Cytuj]

Cytat:
nie mogą być użyte do wykonywania jakichkolwiek akcji danego gracza.

Popraw mnie (nie mam w tej chwili przepisów przy sobie), ale zdjęcie bloczka zużytego jest akcją... ;)

Czy ktoś próbował ataku Niemcami na froncie zachodnim w pierwszej aktywacji? Masz praktycznie gwarantowane odebranie kostki "niebieskim". Z drugiej strony w odpowiedzi można to samo zrobić "czerwonym" na froncie wschodnim... ciekawym tego wariantu, ale nie chce mi się testować, jeżeli ktoś już sprawdził, że to nieopłacalne.
[Profil] [PM]

RAJ

Wysłany: 9 Listopad 2015, 11:03    [Cytuj]

W ostatniej grze miałem wręcz 4 ataki na froncie zachodnim, niestety tylko jeden zakończony powodzeniem... (kostki nie lubiły jak Niemcy atakują).
Ta jedna kostka nie robiła żadnej różnicy podczas gry.
http://www.gamesfanatic.pl
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

Chrabąszcz Maj.

Wysłany: 9 Listopad 2015, 11:10    [Cytuj]

adalbert napisał/a:
Cytat:
nie mogą być użyte do wykonywania jakichkolwiek akcji danego gracza.

Popraw mnie (nie mam w tej chwili przepisów przy sobie), ale zdjęcie bloczka zużytego jest akcją... ;)

Racja.
[Profil] [PM] [E-mail]

adalbert

Wysłany: 9 Listopad 2015, 11:15    [Cytuj]

RAJ napisał/a:
W ostatniej grze miałem wręcz 4 ataki na froncie zachodnim, niestety tylko jeden zakończony powodzeniem... (kostki nie lubiły jak Niemcy atakują).
Ta jedna kostka nie robiła żadnej różnicy podczas gry.

To coś słabo, bo przecież przy zużyciu dwóch kostek praktycznie nie da sie tego obronić (na pozycjach wyjściowych alianci nie mają, z tego co pamiętam, żadnych ciekawych modów obronnych).
Mi chodzi o ten ewentualny efekt, że skoro "czerwony" zaatakował na froncie zachodnim, żeby odebrać kostkę, to w rewanżu "niebieski" też chce wyrównać tę stratę i nakręca się spirala ataków niemieckich (chyba trochę ahistoryczna), która być może i tak doprowadzi do ściągnięcia sobie takiej samej liczby kostek (czyli remisu) przy jednoczesnym zużyciu Niemców na obu frontach, po którym może nastąpić głębokie wbicie się w ich linie bez możliwości reagowania.
[Profil] [PM]

RAJ

Wysłany: 9 Listopad 2015, 11:20    [Cytuj]

Chodzi Ci o zużywanie bloczków przeciwnika? Samo dla siebie to bez sensu jest. Mozna tak robić, gdy np. Amerykanie naciskają w jednym punkcie a obok Niemcy mają świeże bloczki i tak atak np. zuzyje czwarta kostkę na amerykańskim bloczku 5, przez co nie będzie mógł zrobić pełnego uderzenia za dwie kostki.

adalbert

Wysłany: 9 Listopad 2015, 11:30    [Cytuj]

Generalnie chodzi o sensowność takiego otwarcia, w którym zużywamy Niemcami na froncie zachodnim 2 kostki na bloczku piątkowym lub czwórkowym z praktycznie gwarantowanym wynikiem (twoja siła to 10 względnie 8 ), czyli odebraniem kostki "niebieskim" z puli. Przy okazji oczywiście zużywamy jedną kostkę aliantów, co tez może mieć znaczenie, bo Niemcy siedzą tam w fortyfikacjach i początkowo ignorują odwrót.

[Profil] [PM]

RAJ

Wysłany: 9 Listopad 2015, 11:32    [Cytuj]

Tak jak pisałem - jedna kostka z puli nie robi różnicy w grze.

adalbert

Wysłany: 9 Listopad 2015, 11:37    [Cytuj]

Ok. To czekam na twoje pierwsze wrażenia na GF. Porównam z moimi.
[Profil] [PM]

RAJ

Wysłany: 9 Listopad 2015, 11:43    [Cytuj]

Ogólnie są bardzo pozytywne, uważam, że to świetna gra.

[ ODPOWIEDZ ]