Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dien Bien Phu. The final gamble (Legion Wargames)
Autor Wiadomość
Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 1 Listopad 2013, 19:39   Dien Bien Phu. The final gamble (Legion Wargames) [Cytuj]

Chyba nie było więc zakłada.

Nowa gra Kima Kangera (autora Ici, c'est la France! oraz Tonkin).
http://www.legionwargames...en_phu_TGP.html

Od dawna w moim pre-orderze. Moment wydania wydaje się być bardzo bliski.
Jest już mapa (cudo):
http://www.kangerproject....en-Bien-Phu.jpg

Dzisiaj pojawiły się zasady i tabele:
http://talk.consimworld.com/WebX?14@@.1dd51d86/351

Gotowe są też żetony:
http://www.legionwargames...le_counters.jpg

Ja czekam z wielką niecierpliwością. Nie było jeszcze gry o pierwszej wojnie indochińskiej w skali Grand Tactical.
[Profil] [PM] [E-mail]

clown
Tatuś

Wysłany: 1 Listopad 2013, 19:49    [Cytuj]

Ja jednak wolę Tonkin z uwagi na skalę :) więc dla mnie Tonkin jest "must have" :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 1 Listopad 2013, 20:11    [Cytuj]

Tonkin już mam. Możemy pograć. Moduł Vassala jest.

clown
Tatuś

Wysłany: 1 Listopad 2013, 20:13    [Cytuj]

No to od poniedziałku ruszamy :) na zmianę z Krucjatą i Rewolucją :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 1 Listopad 2013, 20:21    [Cytuj]

No dobra. Czytam instrukcję do obu :)

clown
Tatuś

Wysłany: 1 Listopad 2013, 20:28    [Cytuj]

Tylko moduł do C&R jest brzydki jak psia dupa i nie wiem czy nie ma błędów :( Nic to, zobaczymy w graniu.
[Profil] [PM]

leliwa
Keleustes
Pułkownik pospolitaków lubelskich

Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 14:10    [Cytuj]

Kim Kanger napisał.

Cytat:
Everything is done. We basically are waiting for the box only which should be ready in a couple of weeks. Let's say early-mid July as a date when Randy can carry those babies to the post office. This should also be a probable date for Dien Bien Phu (perhaps a week later or so).

So, hang on in there everybody. Both games are actually being produced as we speak, so it is just a matter of time getting all components done and into the boxes.

Już za chwileczkę, już za momencik..... :mrgreen:

Ta pierwsza gra nie wymieniona z imienia to Ici, c'est la France. Jak napisał autor:
Cytat:
Ici est presque ici.
And it's room for the bonnets of Bonny Dundee!
Stara piosenka jakobicka w wersji Waltera Scotta
[Profil] [PM] [E-mail]

leliwa
Keleustes

Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 23:43    [Cytuj]

A tak wygląda ostateczna wersja pudełka.

[Profil] [PM] [E-mail]

leliwa
Keleustes

Wysłany: 27 Czerwiec 2014, 06:55    [Cytuj]

Wydawca poinformował o skierowaniu do produkcji Dien Bien Phu w dniu 26 czerwca.
[Profil] [PM] [E-mail]

leliwa
Keleustes

Wysłany: 17 Lipiec 2014, 13:59    [Cytuj]

Najnowsza wiadomość od Randy'ego Lein'a

Cytat:
Legionnaires,

Today I come to you with good news abound.

The final components for Ici, c'est la France! - 2nd Edition have been approved for printing so the outlook is very good that everything will be in the warehouse next week. At the same time I will be receiving everything I need to kit up additional copies of Tonkin so it will soon be back in stock.

And since the release of Dien Bien Phu is not far off, anyone who pre-ordered DBP and Ici can hold their Ici order and have both games shipped together.

And without a doubt the best news of all is that the final "test cut" for the new counter production process (and it's a process with 3 vendors, in three different cities, spread across 2 states), was a smashing success!! These counters are just as thick, just as beautiful, and just as EasyPunch as the counters found in all of our earlier games. Plus the new two-step die-cutting process appears to result in less "crushing" on the back sides of the counters. An unforeseen bonus.

All in all it was a grueling 6 months (and Kim Kanger can attest to the level of stress felt), but one that is going to pay off in spades over the years to come.

Thank you! For all of your patience and positive support over these many months.

Randy Lein - LEGION WARGAMES
[Profil] [PM] [E-mail]

Bambrough
Matelot

Wysłany: 10 Grudzień 2014, 12:52    [Cytuj]

W zeszłą niedzielę w celach zapoznawczych miałem okazję zagrać w najkrótszy scenariusz tej gry. Dowodziłem Francuzami i niestety Viet Minh mnie pognębił. Pierwsze wrażenia są ogólnie pozytywne. Widać, że autor chciał jak najdokładniej przedstawić symulację bitwy. Jest więc bardzo wiele rzeczy do zapamiętania, ale czytelność zasad i bardzo dobrze przygotowane: mapa i karty gracza pomagają się w tym wszystkim nie pogubić. Przydałoby się jednak jeszcze „otrzaskać” w tej mechanice. Ciekaw jestem przebiegu pełnego scenariusza.

Poza tym graficzna strona gry przywołała dobre wspomnienia z dzieciństwa. Poruszając żetony przedstawiające francuskie kompanie miałem wrażenie jakbym oglądał fragmenty filmu Pierra Schoendoerffera z 1992 r.

Rysunek1.jpg
Plik ściągnięto 5410 raz(y) 18,86 KB

[Profil] [PM]

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 23 Grudzień 2014, 12:39    [Cytuj]

Odpalam rozgrywkę dzisiaj. Mechanika faktycznie dziwna. Wygląda na bardzo zeskryptowaną ale zobaczymy jak będzie działać w rzeczywistości. Trzeba się trzymać instrukcji i lecieć przez Sequance of Play i jakoś pójdzie.

Bambrough
Matelot

Wysłany: 23 Grudzień 2014, 15:58   Dien Bien Phu. The final gamble (Legion Wargames) [Cytuj]

W zeszły piątek wraz z Petru rozpoczęliśmy pierwszy scenariusz i rozegraliśmy 5 etapów. Wydarzenia na planszy nabierały rumieńców kiedy musieliśmy już kończyć. Po raz kolejny odniosłem bardzo pozytywne wrażenie. Gra się bardzo ciekawie. Mimo iż system wygląda zupełnie inaczej niż w wielu innych grach to jednak robi swoje i uatrakcyjnia całą rozgrywkę. Po kilku etapach łatwo się wprawić i gra nabiera tempa. Dla niektórych sposób rozstrzygania walki może być chyba jednak nużący.

Zadziwia mnie jak wiele szczegółowych aspektów bitwy zostało oddanych w tej planszówce. Rozwiązanie kwestii francuskich zrzutów to już w ogóle fajna sprawa.

W kontekście ostatniej krucjaty przeciwko Bitwom XXI w. TiSu warto wspomnieć,że przepisy są naprawdę dopracowane. Ponadto rzadko spotyka się mapę z taką ilością przydatnych elementów.
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 23 Grudzień 2014, 19:19    [Cytuj]

Jak już gadamy o mapach, to rewelacja.
Bardzo ładna.

Sam chętnie bym spróbował, zwłaszcza że temat interesuje mnie od podstawówki/liceum.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Kpt. Bomba
Premier-maître

Wysłany: 23 Grudzień 2014, 22:47    [Cytuj]

Zakończyłem właśnie rozgrywkę. Na razie idzie dosyć żmudnie. Nie jest to gra, która porywa od samego początku. Potrzebuje jeszcze kilku tur żeby się otrzaskać z mechaniką.
Potem powinno być szybciej.
Mechanika bardzo ciekawa i oddająca dobrze oblężenie Dien Bien Phu. Nie da się tego porównać do żadnego innego znanego mi tytułu. Myślę, że Tulon będzie bliski klimatem.
Tura generalnie sprowadza się do tego, że najpierw "czerwoni" wykonują ostrzał artyleryjski, potem szturmują pozycje "żabojadów" a potem zamiana. W środku tury (między akcjami czerwonych i żabojadów) jest mega ciekawie rozwiązana kwestia sprawdzania morale obu stron oraz zaopatrywanie wojsk francuskich przez transport lotniczy. Gra wymaga planowania i zarządzania zasobami co jest samo w sobie bardzo ciekawe.
Pierwsze wrażenia pozytywne ale nie powalające. Mam nadzieję, że wraz ze wzrostem doświadczenia i przyspieszenia rozgrywki gra nabierze większych rumieńców. Na razie w skali BGG gra dostaje ode mnie 6. Jutro ciąg dalszy zmagań pod Dien Bien Phu.

[ ODPOWIEDZ ]