Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojennik
Autor Wiadomość
clown
Tatuś

Wysłany: 14 Luty 2013, 09:10    [Cytuj]

Piotr jest pierwszy na liście, ale Ty będziesz następny Filip :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Piotr
Grossadmiral
S.M.S. Graudenz

Wysłany: 14 Luty 2013, 09:58    [Cytuj]

clown napisał/a:
Piotr jest pierwszy na liście, ale Ty będziesz następny Filip :)

Przyszły tydzień mam wolny. :grin:

clown
Tatuś

Wysłany: 14 Luty 2013, 10:26    [Cytuj]

Wycinka. Panowie wróćmy do meritum :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Anomander Rake

Wysłany: 14 Luty 2013, 12:11    [Cytuj]

Skoro temat już jest o kochających inaczej to tylko czekać aż Czarek zacznie zamieszczać rozkładówki z wydawcami. :P

RAJ

Wysłany: 14 Luty 2013, 12:44    [Cytuj]

A fuj. :)
http://www.gamesfanatic.pl
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

clown
Tatuś

Wysłany: 14 Luty 2013, 13:08    [Cytuj]

To, że Wojennik wisi na witrynie podpiętej pod sklep internetowy Teresy Orlowski jeszcze nie oznacza, że i takie treści się tu pojawią :P wiecie, my w DDR jakoś sobe radzić musimy, a "pecunia non śmierdzi" :)
[Profil] [PM]

Raubritter

Wysłany: 14 Luty 2013, 18:02    [Cytuj]

No ba, Rafał Ziemkiewicz ostatnio dowodzi prawdziwości tej prastarej maksymy. Ups, znowu off top :oops:
Czy coś byś przeciw miała?
[Profil] [PM] [E-mail]

zygfryd

Wysłany: 14 Luty 2013, 22:12    [Cytuj]

Oceniać swoje systemy jako doskonałe, przyznać, że żadko się gra w zagraniczne produkcje - podziwiam za odwagę. Chyba nikt nie wziął tego na poważnie :)
No i w bogatym dorobku nie ma gier z okresu starożytności, a wtedy też walczono :)
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

profes79
[Usunięty]

Wysłany: 14 Luty 2013, 22:22    [Cytuj]

Ja jednak chyba wolę, jak WZ zajmuje się DWS - na tym jednak coś się zna; wiem ile czasu zajmowały mi debaty na temat Gettysburga.

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 14 Luty 2013, 22:26    [Cytuj]

zygfryd napisał/a:
No i w bogatym dorobku nie ma gier z okresu starożytności, a wtedy też walczono :)

Łatwiej wyliczyć, jakie okresy w bogatym dorobku są reprezentowane.

Cytat:

Amerykanie, Francuzi czy Brytyjczycy zdecydowanie lepiej oceniają nas niż swoje własne produkty, zarówno pod względem szaty graficznej, przepisów jak i oczywiście cen.

Gratulacje. Nie wiedziałem, że rozmyte ikony na żetonach można lepiej oceniać od np. ikon na żetonach

http://www.boardgamegeek....s?size=original

Ktoś albo musi założyć okulary dalekiego widza, albo ściągnąć okulary o różowych szkłach.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 14 Luty 2013, 22:47    [Cytuj]

Cytat:
- Po prostu zacznijcie grać, poznacie fajnych ludzi, rozwiniecie IQ, zdobędziecie ciekawe doświadczenie.

:arrow: zacząłem grać, jakieś 23 lata temu,

:arrow: fajnych ludzi poznałem,

:arrow: jakie mam aJKju nie wiem, mało mnie to interesuje,

:arrow: ciekawych doświadczeń mam aż nadto.

Dalej nie wiem, co Autor radzi.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

PzKpfw II
7 Brygada Kawalerii Narodowej

Wysłany: 15 Luty 2013, 11:15    [Cytuj]

TiS, jeżeli ma aspiracje zmiany "gęby", powinien nieco bardziej otworzyć się na świat i wszelkie na nim nowinki. Myślę, że to właśnie w tej hermetyczności jest pies pogrzebany. Nie da się bazować tylko na kilku, tych samych systemach w nieskończoność, bo popada się w rutynę i schemat. Widać to chociażby po K-2. Miałem nadzieję, że Wazowie coś zmienią, ale temat jakby zdechł, niestety.

Raubritter napisał/a:
No ba, Rafał Ziemkiewicz ostatnio dowodzi prawdziwości tej prastarej maksymy. Ups, znowu off top :oops:

No chyba, że coś o rzeczonym wywiadzie w kontekście zawarł ;)

profes79 napisał/a:
Ja jednak chyba wolę, jak WZ zajmuje się DWS - na tym jednak coś się zna; wiem ile czasu zajmowały mi debaty na temat Gettysburga.

Albo średniowiecza.
[Profil] [PM]

Anomander Rake

Wysłany: 15 Luty 2013, 11:37    [Cytuj]

Cytat:
Amerykanie, Francuzi czy Brytyjczycy zdecydowanie lepiej oceniają nas niż swoje własne produkty, zarówno pod względem szaty graficznej, przepisów jak i oczywiście cen.

Zapewne wszyscy Amerykanie, Francuzi i Brytyjczycy? W każdym razie gdyby rzecz dotyczyła cen to ok, grafiki, niech tam (chociaż czy jest lepsza czy gorsza to trochę sprawa gustu, a już to "zdecydowanie" zdecydowanie jest przegieciem), ale co do przepisów to jakieś kompletne nieporozumienie. Weźmy pod uwagę dopieszczone gry Simonitcha. Niby są zdecydownie gorsze pod względem przepisów od produktów TiS? Śmiechu warte.
Dobrze chociaż, że WZ nie wsppomniał o problematyce oddania realiów konfliktu.

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 17 Luty 2013, 10:56    [Cytuj]

Jeszcze jedno:

jeśli od kogoś mam się uczyć robienia gier, to właśnie od autorów tzw. zachodnich, którzy często właśnie tworzenie gry traktują prawie jak pisanie rozprawy naukowej, podając bibliografię i uzasadniając rozwiązania.

Wydawca w swoich grach nie robi niczego takiego, więc nie bardzo się można wzorować.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

Teufel
Korvettenkapitän
schwerer Kreuzer Prinz Eugen

Wysłany: 17 Luty 2013, 11:45    [Cytuj]

Jak to nie? Przepisy, przecież są "doskonałe" ;)

Once a Marine, always a Marine
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]