Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Victory Roads (wcześniej Twilight Roads - Hexasim)
Autor Wiadomość
PzKpfw II
7 Brygada Kawalerii Narodowej

Wysłany: 30 Wrzesień 2015, 16:03    [Cytuj]

Ach ten francuski ;) Rozumiem, że w ferie się zmieści do walizy?
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 20 Marzec 2016, 14:05    [Cytuj]

Jestem po drugiej rozgrywce w Besarabię. Po pierwsze Sowietami trzeba umiejętnie majstrować żetonami supportów i starać się doprowadzić do wielkiej ofensywy. Po drugie trzeba jak najszybciej natłuc Rumunów, by doprowadzić do kapitulacji Rumunii - wtedy Niemcy zostają goli i weseli. Żeby do tego doprowadzić trzeba zagrać wcześniej rumuńskie dezercje i je wykorzystać. Ponieważ nie wiadomo, kiedy się to pojawi w ręku, to trzeba doprowadzić do wielkiej ofensywy Emotikon wink. Wtedy mamy szanse na kilkanaście żetonów supportów w reku i jest z czego wybierać. Oczywiście wtedy też jest szansa zarówno na rumuńskie dezercje jak i na osobny żeton rumuńskiej kapitulacji. Sowietami niestety trzeba grać po sowiecku nie przejmując się stratami ale umiejętnie manewrując zapasami czyli rezerwą Stawki i wzmacnianiem korpusów. No i wykorzystując gwałtowne szturmy nazywane tu "Hourra!". Gra - mimo dość prostych zasad - jest wymagająca i wciąga. Łatwo jednak się nie atakuje i trzeba dobrze wszystko przemyśleć. I jeszcze jedno. Autor złośliwie zrobić graczowi sowieckiemu problem z zaopatrzeniem. Ja się tak nadziałem blokując sobie na jeden etap ataki połowy armii. Gra warta świeczki, tylko ja np. muszę jeszcze zagrać kilka razy by zrozumieć, jak atakować.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

clown
Tatuś

Wysłany: 21 Marzec 2016, 10:03    [Cytuj]

Dawać kolejne raporty :!: I fotki :!:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 21 Marzec 2016, 11:17    [Cytuj]

Będą zdjęcia ino nie wiem jakiej jakości. Ja to nawet automatem nie umiem, taki miszcz jestem ;-)
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

clown
Tatuś

Wysłany: 21 Marzec 2016, 12:10    [Cytuj]

Może być aparat Zorka-5 ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 14:46    [Cytuj]

Nie mam zdjęć, by nie wyjść na Janusha z Podkarpacia (Cezary wie o co chodzi ;-) )

Zagraliśmy z Bargladem w scenariusz Bagration z Victory Roads. Jeszcze bardziej pokopany niż poprzednie. W cztery etapy trzeba Sowietami przejechać większość Białorusi.

Przede wszystkim gra wymaga umiejętności użycia "supportów" czyli tak jak Ścieżki Chwały kart. trzeba sobie dobrze ustawić kolejność działań, co nie jest proste.
Dopiero uwagi autorskie zwróciły nam uwagę na to, co trzeba robić, umiejętnie zresztą wybierając miejsce.

Z punktu widzenia wykorzystania zasad to wymagająca gra, a gracz niemiecki musi zmagać się z ewidentną przewagą w sile wykorzystując przewagę jakości wojsk pancernych.
Najlepszym dowcipem w grze jest tor humorów Hitlera. Gracz niemiecki nie tylko gra z przeciwnikiem, ale ma wroga na szczycie władzy, któremu nastrój spada wraz z postępem gry i stratami, a który można podtrzymywać odbijając utracone punkty terenowe i atakując - nawet mocno bezsensownie - dywizjami pancernymi. Pod tym względem gra jest zwyczajnie wspaniała.

I wydaje mi się, że jednak - tak jak Marne tego autora - swój pazur gra pokazuje dopiero przy rozgrywce kampanii, która tutaj jest potężna w sensie ilości żetonów i mapy. Potrenuję jeszcze i mogę grać kampanię.

Aha gracz sowiecki koniecznie musi wcześniej zagrać w scenariusze, albo ewentualnie umieć grać w Liberty Roads.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

clown
Tatuś

Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 13:37    [Cytuj]

Fajnie, fajnie :) szkoda, że towarzysze z Moskwy nie uwiecznili postępów niezwyciężonej Armii Czerwonej ;]
W "małym" Bagrationie jest tylko Białoruś tak?
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 15:24    [Cytuj]

Zapomniałem Towarzyszce Małgorzacie zgłosić zapotrzebowanie na 10 kopii zdjęć i plan nie został wykonany ;-) Mały Bagration to mapa od Witebska po Warszawę i Brześć.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

[ ODPOWIEDZ ]