Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sierżant szef przejmuję dowodzenie
Autor Wiadomość
Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 5 Październik 2009, 10:03   Sierżant szef przejmuję dowodzenie [Cytuj]

:razz:

Informuję, że postaram się do końca zorganizować rozgrywki i zakończyć turniej w ten czy inny sposób.

Powiedzcie mi Panowie jak wyglądają wyniki rozgrywek w grupach?
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Panzer
Oberfähnrich zur See
Schlachtschiff Gneisenau

Wysłany: 5 Październik 2009, 11:47    [Cytuj]

Aż się zdziwię jeżeli ten turniej w ogóle ruszy jeszcze z miejsca :razz: . No zobaczymy.
[Profil] [PM] [E-mail]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 5 Październik 2009, 11:48    [Cytuj]

Jak się nie ruszy to go pochowamy. :mrgreen:
Książki dostałem za darmo i się będę zastanawiał, co z nimi zrobić.
Gry mogę sprzedać, swój wkład odbiorę, resztę wpłacę na rachunek stowarzyszeniowy i na tym się skończy.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Panzer
Oberfähnrich zur See
Schlachtschiff Gneisenau

Wysłany: 5 Październik 2009, 11:52    [Cytuj]

Ot i wymyślił... Tak zrobić :twisted: .
[Profil] [PM] [E-mail]

Monthion

Wysłany: 6 Październik 2009, 19:21    [Cytuj]

Ależ to mogą być gotowe nagrody do następnej edycji, jeśli ta oczywiście nie zostanie doprowadzona do końca.
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 6 Październik 2009, 19:31    [Cytuj]

Słuszna uwaga.
Ale jak nie doprowadzę tego turnieju do końca, to nie wiem, czy ma sens kontynuacja serii.

Swoją drogą w Grupie Zielonej nie widać szans na to, by pojawili się w grze Kuki i Wallenstein. Spokojnie możesz zgłosić swój akces.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

Monthion

Wysłany: 7 Październik 2009, 08:28    [Cytuj]

Ok mogę być rezerwowym. Od razu pytanie czy ktoś miał by ochotę na ćwiczebna partię Twilighta, bo muszę wyznać ze przez net jeszcze w niego nie grałem. Może łorgejmróm, chyba że ktoś jest na tyle biegły w innym oprogramowaniu, że woli w nim, to też chętnie spróbuje. Czekam na propozycje na PW, żeby tu offtopu nie robić.
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 7 Październik 2009, 11:36    [Cytuj]

Ja wyślę prywatnie wiadomości wszystkim zameldowanym jako turniejowcy. Jak któryś nie odpowie, możesz śmiało wskoczyć na jego miejsce.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

Monthion

Wysłany: 19 Październik 2009, 10:21    [Cytuj]

Dzieje się coś w temacie ?
[Profil] [PM]

Darth Stalin
[Usunięty]

Wysłany: 19 Październik 2009, 21:29    [Cytuj]

Ja jestem w trakcie z RyTo, ale mi się dzisiaj nie odezwał...

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 23 Maj 2010, 21:14    [Cytuj]

Rozmawialiśmy wczoraj w Lublinie z precelkiem na temat dalszych losów turnieju, który niestety zamarł.

Stąd wywołuję Przewodniczącego do forumowej tablicy, niech przedstawia własne propozycje.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

preclo
Captain
33rd Virginia Infantry Reg.

Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 08:33    [Cytuj]

Zostałem wywołany do tablicy to piszę.
Na LDHA podyskutowaliśmy trochę w stowarzyszeniowym gronie (Sławek, Pablo i ja) i doszliśmy do wniosku, że pora ruszyć do przodu turniej, który zawisł w próżni.
Szans na reaktywację turnieju TSa nie widać, bo bądź co bądź jest to świetna gra, ale długa i jak pokazała praktyka za długa do takiego turnieju.
Ale turniej skończyć trzeba rozegrać bo po to przecież czekają nagrody.
Propozycja jaka padła to zamknięcie raz na zawsze turnieju TSa i rozegranie w jakiś inny, lżejszy i szybszy tytuł.
Moje propozycje gier to (co prawda karcianki, ale wymagające strategicznego myślenia ;) ):
1) Condotierre - gra stosunkowo prosta i łatwa do nauki, a jednocześnie
2) RftG - aczkolwiek gra jest nieco trudniejsza do nauki i daje sporą przewagę nad początkującymi przez kilka partii
Po kilka rozgrywek w grupach 3-4 osobowych, potem grupy półfinałowe/finałowe.
Ewentualnie pojedynki, ale gry zdecydowanie lepiej chodzą od 3 osób.

Jak macie inne propozycje gier które mogłyby posłużyć do rozegrania turnieju - piszcie.
Przede wszystkim proszę o zdanie osoby biorące udział w dotychczasowym turnieju.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Polska Rzeczpospolita Lemingowa
[Profil] [PM] [WWW]

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 08:41    [Cytuj]

preclo napisał/a:
Szans na reaktywację turnieju TSa nie widać, bo bądź co bądź jest to świetna gra, ale długa i jak pokazała praktyka za długa do takiego turnieju.

Chyba lenistwo :P . Na CW regularnie grają turnieje w For the People, czy Empire of the Sun. Problemów nie ma, jest deadline i tyle. Jest również często opłata turniejowa (trzeba należeć do BPA), odrazu gracze szanują turniej.

Widzę, że jakieś eurogierki się wprowadza tylnimi drzwiami :mad:

pablo
Kapitan fregaty pirackiej

Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 08:57    [Cytuj]

preclo napisał/a:
Przede wszystkim proszę o zdanie osoby biorące udział w dotychczasowym turnieju.

Tu przydałaby się deklaracja czy mają w ogóle czas i chęć na kontynuowanie Turnieju w jakiejkolwiek formie. No a potem można zastanowić się nad nową formułą - na LDHA oprócz pomysłu wprowadzenia nowych gier padła też propozycja jego transformacji w konkurs wiedzy historycznej, jednak zauważyliśmy tu minus w postaci "studenci/pasjonaci historii wykoszą całą resztę i nie będzie tu równouprawnienia".

Darth Simba
[Usunięty]

Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 11:09    [Cytuj]

pablo napisał/a:
preclo napisał/a:

Tu przydałaby się deklaracja czy mają w ogóle czas i chęć na kontynuowanie Turnieju w jakiejkolwiek formie. No a potem można zastanowić się nad nową formułą - na LDHA oprócz pomysłu wprowadzenia nowych gier padła też propozycja jego transformacji w konkurs wiedzy historycznej, jednak zauważyliśmy tu minus w postaci "studenci/pasjonaci historii wykoszą całą resztę i nie będzie tu równouprawnienia".

No może i studentów, i już nastudiowanych historii to nie ma zbyt dużo, ale pasjonatów jak widać sporo :)
Może więc zrobić jednak konkurs, tyle że na kilku poziomach? Im wyższy poziom "historycznego zboczenia :mrgreen: " tym trudniejsze pytania?

[ ODPOWIEDZ ]