Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Recenzja Bożego Igrzyska
Autor Wiadomość
gerhard

Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 13:25    [Cytuj]

Do czego doprowadziliście? Nico broni Waterloo Dragona! :shock:

Panowie, gra na pewno nie zagospodarowuje przestrzeni, którą wypełniłoby coś podobnego do RoR-a. A BI na pewno nie jest do niego podobne. Rozwaliło mnie to porównanie, które gdzieś mi wpadło w oczy...

Siadać i wymyślać!

http://strategialodz.phorum.pl
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 13:27    [Cytuj]

gerhard napisał/a:
Do czego doprowadziliście? Nico broni Waterloo Dragona! :shock:

Cel uświęca środki :P .

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 13:35    [Cytuj]

Paryż wart jest jednej mszy :razz:

Wracamy chłopaki do tematu, bo przyjdzie moderator i nas wywali.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 20:24    [Cytuj]

Cytat:
A co jest niehistorycznego w tym, że LV zrywa Sejm (usuwanie dysków z Sejmu)?

Niehistoryczne są skutki zerwania w grze Sejmu.

Cytat:
gdy oceniacie grę z podręcznikiem do historii na kolanach nie znajdziecie tam prawie nic historycznego, bo mechanizmy mogą się rozmijać (vide brak kampanii prywatnych przeciwko Zakonowi czy Szwedom, różne daty wejścia w życie pewnych mechanizmów). Gra opowiada o kawałku historii Polski, nie o Albanii czy innej Tunezji.

to że mechanizm jest abstrakcyjny nie powinno wpływać na jego historyczność. Liczy się efekt a ten powinien być jak najbliżej podręcznikowego opisu. Jeśli tego nie ma to gra nie ma nic z historycznością wspólnego.

Cytat:
I to w grze widać. O miastach prywatnych, konfederacjach, kolegiach nie wspominacie, a są to elementy gry, która wyraźnie wskazują na jej historyczny klimat.

Moim zdaniem nie widać. Miasta prywatne, konfederacje czy kolegia to niewielkie dodatki do tego co powinno opisywać naszą historię. Mogłyby dodać chromu.

Cytat:
Nie bawcie się po raz kolejny w ocenę czyjegoś punktu widzenia stawiając jako autorytatywny swój punkt widzenia.

Tobie wolno a mnie nie? A czemuż? Poza tym nie mam zamiaru Cię przekonywać. Mam odmienny punkt widzenia i go prezentuję. Ot wszystko.

ragozd
Kontestator

Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 23:00    [Cytuj]

ehh - gra jest dobra, czuc klimat prywaty i dbania o wlasne interesy, czlowiek zastanawia sie czybronic wiednai przed turczynem - wiec czepianie sie ze cos mozna bylo zrobic lepiej - to juz przesada. Oczywiscie ze mozna bylo oddac lepiej historie bez szkody dla grywalnosci, a nawet z pozytkiem dla niej. No ale nie wymagajmy wiecej od zagranicznego autora ...

clown
Tatuś

Wysłany: 11 Czerwiec 2010, 06:31    [Cytuj]

Oj wymagajmy - przecież sam widzisz, że można to było zrobić lepiej. Tylko że jakoś nikt tego nie zrobił. A do narzekania wszyscy są pierwsi.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 11 Czerwiec 2010, 06:48    [Cytuj]

clown napisał/a:
A do narzekania wszyscy są pierwsi.

Polska!

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 11 Czerwiec 2010, 20:49    [Cytuj]

Cytat:
Oj wymagajmy - przecież sam widzisz, że można to było zrobić lepiej. Tylko że jakoś nikt tego nie zrobił. A do narzekania wszyscy są pierwsi.

Aha, to jak coś skiepił, ale to pierwszy tytuł w temacie to krytykować nie można? A może byli tacy co się starali podjąć trud lecz zobaczyli, że to nie takie proste?

Cytat:
ehh - gra jest dobra, czuc klimat prywaty i dbania o wlasne interesy, czlowiek zastanawia sie czybronic wiednai przed turczynem - wiec czepianie sie ze cos mozna bylo zrobic lepiej - to juz przesada

Sorry, ale ówczesna historia to nie tylko prywata i nie prywata decydowała o losach Polski.
Takie przedstawienie sprawy to po prostu nadużycie.

Lord Voldemort
petty officer
light cruiser HMAS Perth

Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 12:33    [Cytuj]

Sam klimacik tej dysputy, jak ulal pasuje do Bozego Igrzyska :)

Lepsze jest wrogiem dobrego i ja nie mam nic przeciwko temu, aby dyskutowac o tym, co jest w BI, a co mozna by przedstawic lepiej.

Archaniol daje tezy, a chetnie bym sie zapoznal z ich ugruntowanym uzasadnieniem.

Co do Kurlandii wspomnianej przez Nico to byla ona tylko polskim lennem. Prawie jak Niderlandy Pana Zagloby :P
Mielismy przy spolszczaniu gry spora zagwozdke co zrobic z Inflantami i Prusami, nawet przymierzalismy sie do nieco innego ustawienia mapy, zeby sie Inflanty nam zmiescily (troche jak dylemat, czy Cherbourg jest naprawde potrzebny na mapie do Normandii).
Ostatecznie wyszlo na to ze zostaly same Prusy (i to bez podzialu na Krolewskie i Zakonne/Ksiazece). Zdecydowala o tym prosta grywalnosc - same Prusy Krolewskie bylyby za male, zeby umiescic w nich wszystkie potrzebne znaczniki...

Co do kolorow kostek tatarskich i osmanskich to wyszlo faktycznie srednio na jeza, wyciagnelismy z tego odpowiednie wnioski (bedziemy bardziej pilnowac odcieni kolorow przy zamowieniach).

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 12:49    [Cytuj]

Z tą Kurlandią to głównie chodziło mi o to, żeby racja była mojsza niż Clownowska :P .

Piotr
Grossadmiral
S.M.S. Graudenz

Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 12:52    [Cytuj]

Nico napisał/a:
Z tą Kurlandią to głównie chodziło mi o to, żeby racja była mojsza niż Clownowska :P .

Mikołaju powiedzmy sobie jasno. Twoja racja jest najmojsza. :P

Nico
General
Long Live Empire!

Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 12:52    [Cytuj]

To jest oczywista oczywistość 8)

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 21:04    [Cytuj]

Cytat:
Archaniol daje tezy, a chetnie bym sie zapoznal z ich ugruntowanym uzasadnieniem.

Więcej drogi czytelniku możesz przeczytać w temacie o BI:

http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewtopic.php?t=1552

[ ODPOWIEDZ ]