Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1944: Race to the Rhine
Autor Wiadomość
Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 21 Maj 2015, 12:59    [Cytuj]

Trochę nie do tematu, ale Michał zastanów się nad zmianą tła. Nie widziałem tego po wydruku, ale ze zdjęć wynika, ze jest to średnio czytelne.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

ozy
Sho-i
junyo senkan Kirishima

Wysłany: 22 Maj 2015, 11:14    [Cytuj]

Zulu, to tylko pierwszy prototyp, cała grafika jest do wymiany. :)

www.facebook.com/wydawnictwophalanx
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 22 Maj 2015, 11:53    [Cytuj]

Rozumiem. Jak kaban Pawlaka i Kargula. Zrobiliście Prototypa ;-)
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

Lord Voldemort
petty officer
light cruiser HMAS Perth

Wysłany: 25 Maj 2015, 12:51    [Cytuj]

leliwa napisał/a:
Zważywszy, że to historycznie HG Mitte była zdecydowanie najsilniejsza z niemieckich Grup Armii, to mnie nie dziwi. Gdyby brać rzecz historycznie, to byłyby potężne kłopoty z balansem, bo w planie niemieckim to własnie GA Środek wykonywała główne uderzenie, a pozostałe dwie spełniały rolę pomocniczą. Do tego dochodzi koncentracja dużych sił ACz na południu i stąd problemy gracza walczącego na Ukrainie.

Gdyby robic "normalna" gre, to wypadaloby uwzglednic fakt, ze Armia Czerwona byla silniejsza w liczbach, a takze parametrach czolgow, niz Wehrmacht. A w takiej np. No Retreat, poczatkowe sily frontow sa rowne niemieckim armiom (buahaha).

Tutaj, inaczej niz w RttR, udane okrazenie powoduje zniszczenie znaczenie sowieckiego oraz odrzucenie (bez podgladania) karty z sowieckiego decku. Czyli bardziej oplaca sie atakowac slabszego przeciwnika i robic kotly, niz "rozjezdzac" atakami na wprost.

Mimo podobnych zasad, to jednak zupelnie inna gra niz Ren, wiecej walki, niz samego jezdzenia do celu.

Swoja droga, jak by ktos mogl mnie poratowac emblematami poszczegolnych niemieckich armii oraz grup pancernych 3 i 4 (z pozostalych mam to, co jest dostepne w wikipedii), to bede wdzieczny.

ozy
Sho-i
junyo senkan Kirishima

Wysłany: 11 Marzec 2016, 21:53    [Cytuj]

Dziś miałem honor przekazać egz. Wyścigu do Renu żołnierzom z 3. Szwadronu 2. Pułku Kawalerii USA, którzy odwiedzili Opole.

https://boardgamegeek.com/image/2928635/1944-race-rhine

Co ciekawe to dobrze znali przebieg kampanii, byli zainteresowani i nawet się zwołali by pooglądać pudło. Będzie grane. :)

[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 12 Marzec 2016, 11:03    [Cytuj]

Brawo!!!
Ja na każdym swoim pudle na denku umieszczam polską flagę z informacją, że "Wydrukowano w Polsce."

W ten sposób powoli nas poznają.

Teraz Michał zróbcie Rajd do Moskwy AD 1610 :P

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

ozy
Sho-i
junyo senkan Kirishima

Wysłany: 12 Marzec 2016, 15:31    [Cytuj]

Dziękuję!

Zouave napisał/a:
Teraz Michał zróbcie Rajd do Moskwy AD 1610 :P

Robimy ten z 1941 r. ;)

[Profil] [PM]

[ ODPOWIEDZ ]