Galicyjska Inicjatywa Strategiczna Strona Główna Galicyjska Inicjatywa Strategiczna
www.wojenne-planszowki.pl

Ogólnopolskie forum poświęcone
planszowym grom wojennym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[WB95] Bagration 1944
Autor Wiadomość
Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 07:49    [Cytuj]

Francja-elegancja. Każda dywizja niemiecka z symbolem.
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

clown
Tatuś

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 07:57    [Cytuj]

Cytat:
Swoją drogą Francuzi wydali dwie gry, któe można połączyć w jedną dużą - od Białorusi aż do Wisły:
http://www.boardgamegeek....-bagration-1944
http://www.boardgamegeek....f-varsovie-1944

Jest już od dawna o tych grach wątek na GiSie:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewtopic.php?t=2638
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Archanioł
[Usunięty]

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 07:59    [Cytuj]

a gry są w Forcie Gier

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 08:05    [Cytuj]

To była reklama :razz:
„Podeszliśmy pod jedno z bardzo pięknych miast. Położone jest ono nad stromym brzegiem szerokiej rzeki. Ludzie tam, Aniu, ja wierzę, są dobrzy. Czegoż oni nie wycierpieli w tej niewoli. Faszyści tak łatwo stąd nie odejdą. A tak by się chciało, żeby piękne miasto nie było obiektem działań. W ogóle chciałoby się, żeby Ziemia nasza była nie w ogniu, lecz w kwiatach...”

o Sandomierzu
płk Wasyl Skopenko, dowódca 1180 Pułku Strzelców 350 Dywizji Strzelców, Ukrainiec, żołnierz Armii Czerwonej
[Profil] [PM]

clown
Tatuś

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 08:06    [Cytuj]

Reklamę jeszcze jestem w stanie zaakceptować :P
Ale czytałem na CSW wątek o tych grach i Francuzi chyba przesadzili, bo tak Niemców dopakowali, że z Bagrationa robi się "slugfest". Nie zmienia to faktu, że warto byłoby te gry wypróbować.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 08:07    [Cytuj]

To tylko pokazuje, jak trudno zrobić grę, gdzie jeden drugiego skopał ile wlezie.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

Darth Stalin
[Usunięty]

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 08:10    [Cytuj]

No to bardzo dobrze, bo może sobie w Nowym Roku zamówię (razem z Vae Victis z grą "Węgry 1944-45" - ściągnąłem z BGG zasady po angielsku, aięc problemu nie będzie, jakby co - a gierka wydaje się fajna, bo zawiera cała kampanię, zarówno Siedmiogród, jak i walki wokół Budapesztu).
Jeżeli faktycznie czas gry połączonej kampanii to byłoby 5 do 6 godzin to mnie to pasuje - Bagration Dragonowy/Tisowy trwał jednak dłuzej i obejmował mniej.
No i zasady są krótkie - instrukcja z korektami jest do pobrania ze strony wydawcy, w wersji dwujęzycznej ma 16 stron full-kolor, czyli tak naprawdę to jest 8 stron. 16 stron na dwie gry... to nie jest dużo.

Zouave napisał/a:
Francja-elegancja. Każda dywizja niemiecka z symbolem.

Powiedziałbym, że teraz to jest standard - już w paru grach widziałem taką symbolikę.

clown
Tatuś

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 08:18    [Cytuj]

VV robi fajne wkładkowe gry o DWŚ ciut podobne skalą do WB-95 ale dużo szybsze. Nordwind też fajnie wygląda, jest także Korsuń.
[Profil] [PM]

Darth Stalin
[Usunięty]

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 12:13    [Cytuj]

To są gry na szczeblu "o jeden wyższym" - w przypadku WB-95 to jest pułk u Niemców i dywizja/brygada u Sowietów, natomiast w VV to jest dywizja u Niemców i korpus u Sowietów.

clown
Tatuś

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 13:10    [Cytuj]

Nie do końca tak jest - w Nordwind masz pułki u Amerykanów i Niemców, grupy bojowe, nawet bataliony. Stąd napisałem o ciut podobnej skali.
[Profil] [PM]

PzKpfw II
7 Brygada Kawalerii Narodowej

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 18:25    [Cytuj]

Darth Stalin napisał/a:
Pierwotna wersja była kompletnie niezgodna z rzeczywistością, poczynając od mapy absurdalnie rozciągniętej południkowo.

I tak bije nową na głowę, na którą nie da się nawet patrzeć. Wydawca na siłę dążył chyba do wyrówniania sił poprzez teren. Zupełnie niepotrzebnie. Zresztą podobną tendencję zauważyłem na mapach do W-39. Wygląda to tak, jakby np. stara Bzura Dragona była rozgrywana na zupełnie innej planecie. Podobnie jest z Bagrationem.
[Profil] [PM]

Zouave
Sergent-chef
1-re Regiment de Zouave

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 19:21    [Cytuj]

PzKpfw II napisał/a:
Darth Stalin napisał/a:
Pierwotna wersja była kompletnie niezgodna z rzeczywistością, poczynając od mapy absurdalnie rozciągniętej południkowo.

I tak bije nową na głowę, na którą nie da się nawet patrzeć. Wydawca na siłę dążył chyba do wyrówniania sił poprzez teren. Zupełnie niepotrzebnie. Zresztą podobną tendencję zauważyłem na mapach do W-39. Wygląda to tak, jakby np. stara Bzura Dragona była rozgrywana na zupełnie innej planecie. Podobnie jest z Bagrationem.

Coś w tym jest,. bo na mapie na wschód Małopolski (Rzeszów i okolice) nabzdryngolone rzeczułek zupełnie bez związku ze skalą.

o Sandomierzu
[Profil] [PM]

Teufel
Korvettenkapitän
schwerer Kreuzer Prinz Eugen

Wysłany: 16 Grudzień 2012, 13:21    [Cytuj]

A jak z grywalnością Bagrationu i Celu Warszawa? Gry mnie zainteresowały...

Once a Marine, always a Marine
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]